OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 1 sierpnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. sierpnia 2021 r.


  1. Dzisiaj 1 sierpnia, przypada 77. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Uroczystości miejskie rozpoczną się o godz. 17.00 na Placu Wolności przy „Ścianie Straceń”. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

  2. Jutro 2 VIII, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 VIII do północy 2 VIII. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. Odpust w kościele oo. kapucynów św. Antoniego, suma odpustowa o godz. 11.00.

  3. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Mszach św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w piątek od godz. 16.30.

  4. W piątek 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

5. W dniu 13 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego w naszym mieście. W programie: o godz. 10.00 Msza św., uroczysty Apel i Piknik Wojskowy na terenie nowego obiektu koszarowego 23 Bialskiego Batalionu WOT z pokazem sprzętu. Serdecznie już zapraszamy.

6. W minionym tygodniu z grona naszych parafian pożegnaliśmy: śp. Rafała Filipiuka l. 37 z ul. Fieldorfa. Polećmy jego i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

  • 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,