OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 1 września 2019 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. września 2019 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Centralne, miejskie obchody tej tragicznej rocznicy rozpoczną się o godz. 09.30 Mszą św. w kościele św. Anny. Bezpośrednio po jej zakończeniu o godz. 10.30 przy Miejscu Straceń na placu Wolności odbędzie się apel poległych, złożenie wieńców i zapalenie zniczy pamięci.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy: czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Po wieczornych Mszach św. odbędą się adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. W pierwszy piątek miesiąca zapraszam na spotkanie: młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, a także dzieci klas IV, które, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. Serdecznie zapraszam.

3. W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 24 maja 2020 roku. Zapisy dzieci w kancelarii, a pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 09.00.

4. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu w dniu 07 września 2019 roku o godzinie 14.00 w Parku Radziwiłłowskim. Szczegóły na plakacie.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

  • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.

 

 

.