OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 29 sierpnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. sierpnia 2021 r.


1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. W środę 1 września będziemy obchodzić 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. Centralne, miejskie obchody tej tragicznej rocznicy rozpoczną się o godz. 13.00 Mszą św. w kościele św. Anny. Bezpośrednio po jej zakończeniu o godz. 14.00 przy Miejscu Straceń na placu Wolności odbędzie się apel poległych, złożenie wieńców i zapalenie zniczy pamięci.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy: czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Po wieczornych Mszach św. odbędą się adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 16.30. W pierwszy piątek miesiąca zapraszam na spotkanie: młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, a także dzieci klas IV, które, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. Serdecznie zapraszam.

4. W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 22 maja 2022 roku. Zapisy dzieci w kancelarii, a pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 09.00.

5. W niedziele 12 września będziemy przeżywali Miejskie Obchody święta Lotnictwa połączone z odsłonięciem Muralu i otwarciem Sali Tradycji Lotniczych Południowego Podlasia . W programie obchodów: Msza św. o godz. 11.00 w naszym kościele, złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych Lotników Podlasia, a później uroczystość na ulicy Sidorskiej. Serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.