OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30 sierpnia 2020 r.


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 NA  XXII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

30 sierpnia 2020 r.


1.       Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. We wtorek będziemy obchodzić 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.                                                                 Centralne, miejskie obchody tej tragicznej rocznicy rozpoczną się o godz. 13.00 Mszą św. w kościele św. Anny. Bezpośrednio po jej zakończeniu o godz. 14.00 przy Miejscu Straceń na placu Wolności odbędzie się apel poległych, złożenie wieńców i zapalenie zniczy pamięci. 

3.        W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy: czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Po wieczornych Mszach św. odbędą się adoracje eucharystyczne.   Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 16.30.                         W pierwszy piątek miesiąca zapraszam na spotkanie: młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, a także dzieci klas IV, które, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. Serdecznie zapraszam.

4.         W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 23 maja 2021 roku. Zapisy dzieci w kancelarii, a pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę  13 września po Mszy św. o godz. 09.00.

5.        Od wtorku – 1 września rozpoczynamy modlitwę adoracyjną o ustanie pandemii koronowirusa w następującym porządku: o godz. 16.15 początek Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.50 wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i o godz. 17.00 Msza św. 

6.        Od 1 września naszym kościele niedzielne Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.


7. W przyszłą sobotę Msza św. wieczorna wyjątkowo o godz. 18.00

        

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.