OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 5 września 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

5 września 2021 r.


  1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

  2. We środę, 8 IX, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msza św. o godz. 9.00 i 17.00.

  3. W sobotę, 11 IX, przypada rocznicą tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Módlmy się, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej ojczyźnie i na całym świecie.

  4. W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 22 maja 2022 roku. Zapisy dzieci w kancelarii, a pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 09.00.

  5. W przyszłą niedziele 12 września będziemy przeżywali Miejskie Obchody święta Lotnictwa połączone z odsłonięciem Muralu i otwarciem Sali Tradycji Lotniczych Południowego Podlasia. W programie obchodów: Msza św. o godz. 11.00 w naszym kościele, złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych Lotników Podlasia, a później uroczystość na ulicy Sidorskiej. Serdecznie zapraszamy.

  6. W ostatnim czasie wykonaliśmy konserwacje dzwonnicy i remont krzyża przy wejściu na plac kościelny. Konserwacja dzwonnicy została wykonana z pieniędzy parafialnych, zaś remont krzyża został zasponsorowany i wykonany przez pana Franciszka Maksymiuka właścicieli firmy „Hades”. Składam panu Franciszkowi i wszystkim wspierającym nasza parafię serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.