OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 6 września 2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

NA  XXIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

6 września 2020 r.

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu. 

2. We wtorek, 8 IX, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msza św. o godz. 9.00 i 17.00. 

3. W piątek, 11 IX, przypada rocznicą tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Módlmy się, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej ojczyźnie i na całym świecie.

4. W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 23 maja 2021 roku. Zapisy dzieci w kancelarii, a pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 13 września po Mszy św. o godz. 09.00.

5. Od wtorku – 1 września rozpoczynamy modlitwę adoracyjną o ustanie pandemii koronowirusa w następującym porządku: o godz. 16.15 początek Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.50 wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i o godz. 17.00 Msza św. 

6. Od 1 września naszym kościele niedzielne Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.