OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 8 września 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

8 września 2019 r.

 

  1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

  2. We środę, 11 IX, przypada rocznicą tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Módlmy się, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej ojczyźnie i na całym świecie.

  3. W piątek, 13 IX, na wieczorną Msze św. w szczególny sposób zapraszam członków Róży Żywego Różańca. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone ze wspólną modlitwą różańcową.

  4. W sobotę, 14 IX, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Msza św. o godz. 17.00.

  5. W niedzielę 22 IX będziemy obchodzić Miejskie Obchody Święto Lotnictwa – organizowane przez Prezydenta Białej Podlaskiej, Bialski Oddział Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa i Sekcję Lotniczą SIMP. W programie o godz. 11.00 Msza św. i uroczysta zbiórka z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych i Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

  6. W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 24 maja 2020 roku. Zapisy dzieci w kancelarii, a pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 09.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;

  • 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; ponieśli męczeństwo w czasie prześladowań w połowie III w.