OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17 października 2021 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  XXIX NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

17 października 2021 r.

1.    Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2.    Jutro w poniedziałek – 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Z tej okazji o godz. 18.00 w parafii bł. Honorata zostanie odprawiona Msza św. w intencji Służby Zdrowia

3.   W piątek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

4.   W przyszła niedzielę ofiarami na tacę będziemy wspierali Katolickie Przedszkole w Białej Podlaskiej, jako jedna z placówek Katolickiej Szkól w naszym mieście, których dyrektorem jest ks. Wiesław Mućka.

5.   W związku z sytuacja na granicy wschodniej w naszej parafii organizujemy zbiórkę odzieży ( dzieci i dorośli), zabawek i przyborów szkolnych dla migrantów. Zebrane rzeczy już trafiły do Ośrodka Strzeżonego w Białej Podlaskie i placówek na granicy z Białorusią. Bóg zapłać.

6.    Zbliża się powoli czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Modlitwa za zmarłych będzie odprawiana w naszym kościele w zaduszkowy wtorek – 2 listopada: Msza św., o godz. 17.00 i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych, oraz we wszystkie piątki, soboty i niedziele listopada w postaci Mszy św. ( w piątek i sobotę o godz. 17.00,  zaś w niedzielę o godz. 9.00 ) i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych. Kartki wypominkowe będą podzielane na trzy grupy:  I –  5, 13, 21, 26 listopada,  II – 6, 14, 19, 27 listopada, III – 7, 12, 20, 28 listopada i będą czytane podczas różańca. Szczegóły naszej modlitwy na plakacie. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami lub nazwiskami naszych zmarłych przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·      20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter,  znany z niezwykłej pracowitości i miłosierdzia.

·      22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.