OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18 października 2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  XXIX NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

18 października 2020 r.

1.         Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2.          W kalendarzu liturgicznym w dniu dzisiejszym 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Z tej okazji o godz. 18.00 w parafii bł. Honorata zostanie odprawiona Msza św. w intencji Służby Zdrowia

3.          Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Zapraszam do udziału w codziennej modlitwie różańcowej po Mszy Świętej o godz. 17.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

4.         We czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

5.         Zbliża się powoli czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Modlitwa za zmarłych będzie odprawiana w naszym kościele w zaduszkowy poniedziałek – 2 listopada: Msza św., o godz. 17.00 i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych, oraz we wszystkie piątki, soboty i niedziele listopada w postaci Mszy św. ( w piątek i sobotę o godz. 17.00,  zaś w niedzielę o godz. 9.00 ) i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych. Kartki wypominkowe będą podzielane na trzy grupy:  I –  6, 14, 22, 28 II – 7, 15, 20, 29, III – 8, 13, 21, 27 listopada i będą czytane podczas różańca. Szczegóły naszej modlitwy na plakacie. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami lub nazwiskami naszych zmarłych przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·      20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

·      22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.