OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 10 października 2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  XXVIII NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

10  października 2020 r.

 

1.   W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi               „Nie lękajcie”. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

Dzisiaj także swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

2.   We czwartek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty będziemy się modlili podczas Mszy św. wieczornej i modlitwy różańcowej.

3.   Październik to miesiąc, gdy z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej modlitwie różańcowej po Mszy Świętej o godz. 17.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.                                                                                                             

4.   Zbliża się powoli czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Modlitwa za zmarłych będzie odprawiana w naszym kościele w zaduszkowy wtorek – 2 listopada: Msza św., o godz. 17.00 i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych, oraz we wszystkie piątki, soboty i niedziele listopada w postaci Mszy św. ( w piątek i sobotę o godz. 17.00,  zaś w niedzielę o godz. 9.00 ) i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych. Kartki wypominkowe będą podzielane na trzy grupy:  I –  5, 13, 21, 26 listopada,  II – 6, 14, 19, 27 listopada, III – 7, 12, 20, 28 listopada i będą czytane podczas różańca. Szczegóły naszej modlitwy na plakacie. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami lub nazwiskami naszych zmarłych przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5.   W związku z sytuacja na granicy wschodniej w naszej parafii organizujemy zbiórkę odzieży ( dzieci i dorośli), zabawek i przyborów szkolnych dla migrantów. Zebrane rzeczy trafia do Ośrodka Strzeżonego  w Białej Podlaskie i placówek Straży Granicznej na granicy z Białorusią

6.   Z inicjatywy dowódcy i żołnierzy posterunku w Roskoszy i dzięki ich pracy zostały pomalowanie pomieszczenia: kaplica Matki Bożej i zakrystia. Parafia tylko pokryła koszty materiałów. Składam podziękowanie za pomalowanie tych pomieszczeń i wszelka troskę o Parafię Garnizonową. Bóg zapłać

7.   W ostatnim tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Wiesława Kamińskiego l.72 z ul. Łukaszyńskiej. Jego osobę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….