OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 10 listopada 2019 r.

 

1. Obchodzimy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem:           „ Przemilczane cierpienie”. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan w Sudanie Południowym, gdzie głoduje 7 milionów ludzi, 3,5 miliona nie ma dachu nad głowa, dzieci wcielane są do grup paramilitarnych. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek dla Kościoła w Sudanie Południowym. 

 

2. Jutro 11 listopada będziemy obchodzili 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Miejskie obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w Kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej, po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przejdą na Plac Wolności gdzie będzie miała miejsce dalsza część obchodów.W naszym kościele Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. 

3. W środę 13 listopada na wieczorną Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszam członków Róży Żywego Różańca. Bezpośrednio po jej zakończeniu, będzie miało miejsce ich comiesięczne spotkanie połączone ze wspólną modlitwą różańcową.

 

4. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Wypominki w naszym kościele są celebrowane we wszystkie piątki, soboty i niedziele listopada w postaci Mszy św. ( w piątek i sobotę o godz. 17.00, zaś w niedzielę o godz. 9.00 ) i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych. Szczegóły naszej modlitwy na plakacie.

 

5. W przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam dzieci z klas III, które przygotowują się do przyjęcia I komunii św. i młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. koncert pieśni patriotycznej i wojskowej w wykonaniu solistek i naszej scholii. Serdecznie na modlitwę i koncert zapraszamy.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,

12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.