OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16 maja 2021 r.

 

1.    Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2.     Przez kolejne majowe dni razem z Maryją modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świąt. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00,  w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 9.00.

Z codziennym majowym nabożeństwem łączymy także nowennę do Ducha Świętego, a także zgodnie z decyzja, włączamy się w maraton modlitewny pod hasłem „Kościół modlił się nieustannie do Boga” o ustanie pandemii.

Włączmy się w te modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Boża interwencja oraz światło i pociecha Ducha świętego.

3.     W przyszłą niedzielę, 23 V w uroczystość Zesłania Ducha Świę­tego podczas Mszy św. o godz. 11.00 w naszej w naszym kościele odbędzie się uroczystość I Komunii św. Otoczmy dzieci i rodziców nasza modlitwa.

Ze względu na trwająca pandemię porządek Mszy św. będzie następujący

godz. 9.00 – Msza św. parafialna

godz. 11.00 – I komunia św.

godz. 13.00 – Msza św. parafialna

Proszę o kontakt osoby, które zamówiły intencję Mszy św. na godz. 11.00 i 12.00

4.    Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

5.    Dzisiaj przypada 30 rocznica utworzenia Straży Granicznej. Pamiętajmy o tej formacji mundurowej i jej wkładzie w bezpieczeństwo Polski i jej granic.

Wszystkim Funkcjonariuszom, pracownikom, emerytom tej formacji i ich rodzinom składamy najlepsze życzenia. .