OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHSWIATA
20 listopada 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

JEZUSA CHRYSTUSA  KRÓLA WSZECHSWIATA

20 listopada 2022 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. 

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, rzymskiej męczennicę z III wieku. Jej życie było tak oddane Bogu, że przypominało pieśń na cześć Pana. Kościół uznaje w niej patronkę śpiewu i muzyki kościelnej. Pamiętajmy zatem w swych osobistych modlitwach o panu Jarosławie, który w naszym kościele pełni posługę organisty, któremu składamy najlepsze życzenia.

3.       W przyszłą niedzielę 27 listopada rozpoczniemy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i kolejny rok liturgiczny. Hasłem tego roku: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem, jego misją, oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. 

4.       W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy: śp. Teresę Marcinek,                 l. 90. Polećmy jej osobę i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu. 

24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.