OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
27 listopada 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  I  NIEDZIELĘ  ADWENTU

                                27 listopada 2022 r.

1.         Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia PańskiegoSzczególną okazją ku temu będą Rekolekcje Adwentowe, które w naszym kościele rozpoczną się w piątek 16 XII i potrwają do niedzieli 18 XII. 

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasło brzmi:  „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem, jego misją, oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.

2.        Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. W naszej świątyni Msza roratnia będzie sprawowana w każdą środę Adwentu o godz. 17.00.

Zachęcam do udziału w roratach, w blasku światła lampionów roratnych i świec.

3.        W tym tygodniu przypadają pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Spowiedź pierwszo piątkowej od godz. 16.30. 

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w piątek i sobotę od godz. 16.30

Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na comiesięczne spotkanie.

5.     W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczyna się coroczna akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas na wigilijny stół można nabyć w dniu dzisiejszym przed kościołem, natomiast w dni powszednie w zakrystii. Dochód z ich sprzedaży tradycyjnie wesprze dzieła pomocy dzieciom.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

4 XII  – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.