OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
06 marca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

06 marca 2022 r.

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. W naszej wspólnocie wojskowej szczególnie czcimy dzisiaj św. Kazimierza Królewicza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji. Św. Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, a także głównym patronem naszej wojskowej wspólnoty.

Modlimy się za naszą wspólnotę wojskową, w intencji naszych sympatyków i żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej, służb mundurowych. Szczególnie prosimy naszego patrona o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój w Europie, pamiętamy o żołnierzach, funkcjonariuszach strzegących naszej wschodniej granicy i naszego bezpieczeństwa. Główna Msza św. suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00.

3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom już dzisiaj życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. Zapraszam i gorąco zachęcam do udziału w tradycyjnych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 8.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 9.00, a także Droga Krzyżowa, w piątki po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Ad Gentes Dzień – Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy misjom i misjonarzom.

6. W dniu dzisiejszym kończy swoje oddelegowanie w naszej parafii i Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej ks. ppor. SG Piotr Marciniak – kapelan Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Kroście Odrzańskim. Dziękuję za pomoc duszpasterską i zaangażowanie w naszej parafii i wśród funkcjonariuszy naszego oddziału. Osobiście dziękuję za braterska wspólnotę, która wspólnie tworzyliśmy w służbie i poza nią od 25 stycznia. Ks. Piotr twierdzi, że nie jest łatwo u nas na wschodzie. Życzymy, aby w pamięci pozostały miłe wspomnienia i życzymy również dalszej owocnej służby. Szczęści Boże.