OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
26 luty 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA  I  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU 26 luty 2023 r.

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem.

2.   Zapraszam i gorąco zachęcam do udziału w tradycyjnych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 8.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 9.00, a także Droga Krzyżowa, w piątki po Mszy św. o godz. 17.00.

3.      W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Mszy św. odbędą się adoracje eucharystyczna.                                                            W I piątek adoracja i spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania na comiesięczne spotkanie

4.    W naszej wspólnocie wojskowej w najbliższą sobotę i niedzielę będziemy czcili św. Kazimierza Królewicza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji. Św. Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, a także głównym patronem naszej wojskowej wspólnoty. 

Modlitwą otoczymy naszą wspólnotę wojskową, naszych sympatyków i żołnierzy Wojska Polskiego Garnizonu Biała Podlaska, funkcjonariuszy Straży Granicznej, służb mundurowych. Szczególnie prosimy naszego patrona o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój w Europie, pamiętamy o żołnierzach, funkcjonariuszach strzegących naszej wschodniej granicy i naszego bezpieczeństwa. Główna Msza św. suma odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 12.00.

5.      Katolicka Szkoła Podstawowa im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Zapisy trwają do 31 marca. Są jeszcze pojedyncze miejsca do klasy II, IV i V. Stosowne dokumenty można składać w sekretariacie szkoły przy ul. Wyszyńskiego 53/55. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły www.kspbp.pl