OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA III NIEDZIELĘ ADWENTU
11 grudnia 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  III  NIEDZIELĘ  ADWENTU

11 grudnia 2022 r.

 

1.       Dobiegamy połowy Adwentu. W sobotę tj. 17 grudnia, wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii można zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

2.      We wtorek, 13 IX, przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

A na wieczorną Msze św. w szczególny sposób zapraszam członków Róży Żywego Różańca na comiesięczne spotkanie połączone ze wspólną modlitwą różańcową.

3.       Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w piątek 16 grudnia i potrwają do niedzieli 18 grudnia.

Program: piątek: Msza św. o godz. 9.00 z nauką rekolekcyjną. Następnie Msza św. o godz. 17.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź pół godziny przed każdą Msza św.

W sobotę rozpoczniemy Godzinkami ku czci NMP o godz. 8.30 i Msza św. o godz. 9.00 z nauką rekolekcyjną. Następnie Msza św. o godz. 11.00 z nauką rekolekcyjną.  Ostatnia Msza św. o godz. 17.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Msza św.

W niedziele także rozpoczniemy Godzinkami ku czci NMP o godz. 8.30 i Msza św. o godz. 9.00 z nauką rekolekcyjną. Następnie Msza św. o godz. 11.00 i 12.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź pół godziny przed każda Msza św.

Polecam ten czas modlitwie parafian, sympatyków i na rekolekcje serdecznie zapraszam.

4.      W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

5.       Trwa coroczna akcja Caritas, jaką jest „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas, można nabyć w dniu dzisiejszym przed kościołem, natomiast w dni powszednie w zakrystii.

 

W tym tygodniu patronują nam:

·      13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);

·       14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).