OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 23 kwietnia 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   NA  III NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ 23 kwietnia 2023 r.

1. Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy. Nadal trwamy w radości z ofiarowanego nam zbawienia, dokonanego przez Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Pamiętajmy, że okres od zmartwychwstania do wniebowstąpie¬nia był czasem, jaki Chrystus poświęcił tym, których szczególnie miłował. Poczujmy się zatem także i my zaproszeni do takiego bliskiego przebywa¬nia ze Zmartwychwstałym.

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. 

W tym roku Tydzień Biblijny będzie przeżywany pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana. 

3. Zapraszam młodzież z klas 7 szkoły podstawowej z parafii wojskowej do grupy przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.                                                                                      Zapisy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i w kancelarii parafialnej. 

4. We wtorek odwiedził naszą parafię Biskup Polowy i udzielił sakramentu bierzmowania 31 osobom. W godzinach przedpołudniowych odwiedził kompleks koszarowy na lotnisku, nasze bialskie bataliony wojskowe. Gratuluje młodzieży uroczystości, dziękuję za pomoc rodzicom, lektorom, ministrantom, panu organiście i kościelnemu. Dziękuje za dar od bierzmowanych: odnowienie puszki i pateny. Bóg zapłać.