OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
01 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

NA  III NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

01 maja 2022 r.

 

1.       Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2.       W poniedziałek 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

3.         W wtorek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

    Miejskie obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.30 w kościele pw. św.                       

Antoniego – oo. Kapucynów, następnie uroczystość pod tablica pamiątkową przy ulicy Warszawskiej. 

4.        W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 16.30.                                                                                                   

Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV z rodzicami, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. na comiesięczne spotkanie, oraz młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5.        W przyszłą niedziele 08 V będziemy przeżywać uroczystości związane z 34 Pułkiem Piechoty – Święto 34 Pułku. W programie: godz. 10.00 uroczystości pod pomnikiem 34 pp na ulicy Warszawskiej, o godz. 11.30 Msza św. w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów, o godz. 13.00 piknik wojskowy.

6.       Miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom.

7.      W statnim czasie z grona naszych parafian pożegnaliśmy śp. Krystyne Lotkowską l. 82. Jej osobę i naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      2 V – św. Atanazy

·      6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,