OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU
18 grudnia 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  IV  NIEDZIELĘ  ADWENTU

18 grudnia 2022 r.

 

1.            Dobiegają końca nasze parafialne rekolekcje. Pragnę serdecznie podziękować ks. Pawłowi Zazuniakowi za posługę i wygłoszone nauki rekolekcyjne. Niech nasze choćby trochę zmienione i poukładane życie. Niech bardziej przygotowane serca na przeżywanie pamiątki narodzenia Syna Bożego wraz z pamięcią w modlitwie będą najpiękniejszym podziękowaniem.

2.            W sobotę Wigilia. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczerza wigilijna, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. Nie zapomnijmy, że w pierwszym rzędzie jest to uroczystość religijna – a dopiero później piękna tradycja. Msza św. o godz. 8.00

2.       W Wigilię zechciejmy tradycyjnie zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3.      Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 XII, na niedzielę, 25 XII w intencji całej wspólnoty parafialnej. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

Zapraszamy do kościoła na godz. 23. 20 na wspólne kolędowanie.

4.      W pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia, 25 XII, Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

W drugi dzień Narodzenia Pańskiego 26 XII będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i św. Józefa. Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

5.        Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przy naszych rekolekcjach, za liczny udział, pomoc w oprawie liturgicznej i godnym przyjęciu na plebanii kapłanów, którzy nam posługiwali. Bóg zapłać.