OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
08 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

NA  IV NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

08 maja 2022 r.

 

1.       Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.                              Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”

2.       W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystości związane z 34 Pułkiem Piechoty.        W programie: godz. 10.00 uroczystości pod pomnikiem 34 pp na ulicy Warszawskiej, o godz. 11.30 Msza św. w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów, o godz.. 13.00 piknik wojskowy na Placu Wolności.

3.       Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

4.         W piątek 13 II na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową, nabożeństwem majowym i wymianą tajemnic. Będziemy się modlili o pokój na Ukrainie i obfity i spokojny deszcz, o urodzaje i za kraje głodujące.

5.       Miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

09 V – św. Stanisława,  biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski.

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.