OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
25 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  IV NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

25 kwietnia 2021 r.

 

1.         Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”       

2.      W najbliższą sobotę rozpocznie się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Tego dnia jako pierwszą sobotę miesiąca będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.  

Zgodnie z gorącym życzeniem Ojca Świętego, miesiąc maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem „Kościół modlił się nieustannie do Boga” o ustanie pandemii. Trzydzieści sanktuariów z całego świata poprowadzi modlitwę maryjną, która będzie transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18.00. Papież Franciszek rozpocznie ten maraton modlitewny 1 maja, a zakończy 31 maja.

3.               Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

4.              W niedzielę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

5.              W poniedziałek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

Miejskie obchody ze względu na pandemię ograniczą się do Mszy św. o godz. 10.00 w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,

·       2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary.