OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ30 kwietnia 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  IV NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

30 kwietnia 2022 r.

1.         Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”        

2.      W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. 

3.   Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. 

4. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. 

5. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 11.00 i 12.00. 

Miejskie obchody rozpaczną się Mszą św. o godz. 11.30 w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów. 

6.          W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 16.30.                                                                                                   

Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV z rodzicami, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. na comiesięczne spotkanie 

7.         W przyszłą niedziele 07 V będziemy przeżywać uroczystości związane z 34 Pułkiem Piechoty – Święto 34 Pułku. W programie: godz. 10.00 uroczystości pod pomnikiem 34 pp na ulicy Warszawskiej, o godz. 11.30 Msza św. w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów, o godz. 13.00 piknik wojskowy.

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

   –  2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła. 

– 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników. 

–  6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);