OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
19 marca 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  IV  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

19 marca 2023 r.

 

 

1.       Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

2.       W sobotę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00.  Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

 

3.       W ostatnią sobotę na Palcu Wolności miała miejsce przysięga wojskowa żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w ramach działalności 18 Pułku Logistycznego z Łomży i na bazie naszego Batalionu Transportowego. Przysięga zakończyła miesięczne szkolenie podczas którego żołnierze byli pod opieka naszej wojskowej parafii. Oprócz spotkań, wykładów z etyki mogli ukończyć kurs przedmałżeński i odbyli pielgrzymkę do sanktuarium w Kodniu. Wielu z nich zadeklarowało dalsza służbę w Wojsku Polski.

 

4.        Szczególną pomocą w naszym duchowym przygotowaniu do Wielkanocy będą rekolekcje wielkopostne, które w naszym kościele rozpozna się 30 marca, a zakończą 01 kwietnia. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Ivan Pishchyk z Ukrainy.

 

6.      Po Mszach św. można nabyć Baranki Wielkanocne  jako „ Jałmużna Wielkopostna” Caritas. Ofiary przeznaczone są na działalność Caritas i pomoc bieżącą Ukrainie.