OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
27 marca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

27 marca 2022 r.

 

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

2. W sobotę, 2 kwietnia, przypada 17 rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 16.30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. na comiesięczne spotkanie, oraz młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

4. W najbliższy piątek 01 kwietnia ulicami naszego miasta przejdzie Droga Krzyżowa Matki Bożej Anielskiej tzw. Ekstremalna od parafii Wniebowzięcia NMP do Kościoła św. Antoniego. Początek Msza św. o godz. 18.00 w parafii Wniebowzięcia NMP przy ul. Długiej, długość około 10 km.

 

5. Szczególną pomocą w naszym duchowym przygotowaniu do Wielkanocy będą rekolekcje wielkopostne, które w naszym kościele rozpozna się 07 kwietnia, a zakończą 09 kwietnia. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Paweł Broński z Katolickiego Radia Podlasie.

 

6. Zapraszam młodzież z klas 7 szkoły podstawowej z parafii wojskowej do grupy przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy po Mszy św. o godz. 12.00 i w kancelarii parafialnej.

 

7. Po Mszach św. można nabyć Baranki Wielkanocne i Paschały jako „ Jałmużna Wielkopostna” Caritas. Ofiary przeznaczone są na pomoc między innymi Ukrainie.

 

8. W poniedziałek odwiedził naszą parafię Biskup Polowy i udzielił sakramentu bierzmowania 17 osobom. W godzinach przedpołudniowych odwiedził Placówkę Straży Granicznej w Terespolu, oraz nasze bialskie bataliony wojskowe. Gratuluje młodzieży uroczystości, dziękuję za pomoc rodzicom, lektorom, ministrantom, panu organiście i kościelnemu. Dziękuje za dar od bierzmowanych: wkład finansowy na wymianę okien. Bóg zapłać.