OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
29 stycznia 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  IV NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

29 stycznia 2023 r.

 

1.    Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

2.    We czwartek, 2 II, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów.

W święto Ofiarowania Pańskiego w naszym kościele Msze św. z obrzędem błogosławieństwa świec o godz. 9.00 i 17.00.

3.     Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Natomiast ofiarami złożonymi na tacę wesprzemy materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne kontemplacyjne.                              

4.       W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszo piątkowej pół godziny przed Mszą św.  

Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania na comiesięczne spotkanie

 

   W tym tygodniu patronujĄ nam:

·      3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku,     

·      5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii,