OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ
30 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

30 maja 2021 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. We wtorek rozpoczynamy czerwiec, nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 9.00.

3. W najbliższy czwartek, 02 VI, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.

W dniu Bożego Ciała w naszym kościele będzie następujący porządek liturgiczny: Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja do czterech ołtarz. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według zwyczaju jaki w naszej parafii istnieje.

Zapraszam także dzieci I komunijne do sypania kwiatów i uświetnienia procesji.

4. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym procesja po kościele. Natomiast na zakończenie Oktawy, czyli tzw. „wiankowy czwartek”, 10 VI po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedż w piątek od godz. 16.30.

6. W ostatnią niedzielę odbyła się I komunia św. z udziałem bp. Artura Mizińskiego – Sekretarza Konferencji Episkopatu Polski i za nami „Biały Tydzień”. 21 dzieci przystąpiło pierwszy raz do stołu Pańskiego. Gratuluje dzieciom i rodzicom uroczystości. Dziękuję za dar ołtarza: nowa szafę do zakrystii i 6 krzeseł.


Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. Rekrutacja, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: www.lubelszczyzna.edu.com.pl od 17 maja do 21 czerwca 2021 r. Więcej informacji o profilach klas i atutach szkoły znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.