OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY10 kwietnia 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

NA  PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

10 kwietnia 2023 r.


1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie Zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy Nieba. 

2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Każdego dnia powtarzać będziemy te same słowa dzisiejszej liturgii: „Zjednoczeni z całym Kościołem uroczyście obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Pozwólmy, aby nasze serca napełniały się tą prawdą naszej wiary przez udział w liturgii oktawy

3.    W czwartek 13 II na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową i wymianą tajemnic.

4. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

4.     Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę: ks. Mateuszowi, ks. Tadeuszowi, panu organiście, panu kościelnemu, pani Marioli, ministrantom i lektorom, wszystkim osobom, które włączyły się w piękno liturgii począwszy od Niedzieli Palmowej: żołnierzom, funkcjonariuszom SG, Seniorom Lotnictwa. Serdeczne Bóg zapłać. 

5.        Przyszła niedziela, przypadająca 16 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego.