OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 7 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA  V NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ 7 maja 2023 r.

 

1.         Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.  

2.      Dziś przeżywamy uroczystości związane z 34 Pułkiem Piechoty – Święto 34 Pułku. W programie: godz. 10.00 uroczystości pod pomnikiem 34 pp na ulicy Warszawskiej, o godz. 11.30 Msza św. w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów, o godz. 13.00 piknik wojskowy.

3.          Rozpoczęliśmy miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Tego dnia jako pierwszą sobotę miesiąca będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.  

4. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.