OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
15 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

NA  V NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

15 maja 2022 r.

 

1.                Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 

 

2.                We poniedziałek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa.

Tego dnia przypada 31 rocznica utworzenia Straży Granicznej. Pamiętajmy o tej formacji mundurowej i jej wkładzie w bezpieczeństwo Polski i jej granic. 

 

3.          W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

 

4.    W przyszłą niedzielę, 22 V podczas Mszy św. o godz. 11.00 w naszej w naszym kościele odbędzie się uroczystość I Komunii św. Otoczmy dzieci i rodziców nasza modlitwa.

Ze względu na uroczystość I komunii św. porządek Mszy św. będzie następujący

godz. 9.00 – Msza św. parafialna

godz. 11.00 – I komunia św.

godz. 13.00 – Msza św. parafialna

 

5.          Miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom.