OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
03 kwietnia 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  V  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

03 kwietnia 2022 r.

 

1.       Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do dziś towarzyszyło nam wezwanie Kościo­ła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą mi­łosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charak­teru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

2.    W tym tygodniu w naszym kościele rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Ich szczegółowy plan przedstawia się następująco:

          W czwartek 07 IV – Początek rekolekcji Msza św. o godz. 17.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

          W piątek 08 IV, o godz. 8.30 Godzinki o Męce Pańskiej, Msze św. o godz.: 9.00 i 17.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

Od godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy św. o godz. 17.00.

Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 9.00 i 17.00.

          W sobotę 09 IV o godz. 8.30 Godzinki ku czci NMP. Msze św. o godz.: 9.00, 11.00 i 17.00 z nauką rekolekcyjną.

Od godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy św. o godz. 17.00.

Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

          Naszym przewodnikiem po ścieżkach wielkopostnej przemiany serc będzie ks. Paweł Broński z Katolickiego Radia Podlasie.  

3.        Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych poświęcimy gałązki tzw. „palmy”, które będą przypominały jerozolimskie gałązki słane pod sto­py wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

          Główna niedzielna Msza św. o godz. 11.00 rozpocznie się na placu przed kościołem, gdzie odbędzie się obrzęd poświęcenia palm, a następnie procesja do świątyni. W szczególny sposób zapraszam na nią rodziców z dziećmi.         

4.        Przyszła niedziela to także kolejna 12 rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

Obchody w naszym mieście: o godz. 10.00 Msza św. w kościele oo. kapucynów św. Antoniego i złożenie kwiatów pod tablica na dziedzińcu i o godz. 12.00 Msza św. w kościele Narodzenia NMP ul. Brzeska i złożenie kwiatów pod pomnikiem pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.