OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
05 lutego 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  V NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

05 lutego 2023 r.

 

1.      Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

 

2.       W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie i podczas osiemnastu spotkań wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.

 

 3.      Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych.

Zapraszam na wspólna modlitwę w intencji chorych zarówno fizycznie jaki i duchowo: Msza św. i po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

 

 

TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·      10 II – św. Scholastyka dziewica, siostra św. Benedykta, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

·      11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,