OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
06 lutego 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  V NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

06 lutego 2022 r.

1.      Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2.       W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie i podczas osiemnastu spotkań wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.

 3.      Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych.

Zapraszam na wspólna modlitwę w intencji chorych zarówno fizycznie jaki i duchowo: Msza św. i po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

4.       W miesiącu styczniu przeżywaliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterska zwana „kolędą” w formie Mszy św. „ kolędowych”, jak i wizyt indywidualnych na zaproszenie. Pragnę serdecznie podziękować za obecność na Mszach św., duchowa łączność z nami wielu osób w tym chorych lub starszych, oraz życzliwe przyjęcie w swoich domach.  

Dziękuję za złożone ofiary z racji kolędy, oraz wpłaty na konto parafialne i indywidualne, co dało kwotę w wysokości 21.450 zł.

W związku z tym po zasięgnięciu opinii rady parafialnej postanowiliśmy przeznaczyć te pieniądze na wymianę okien i zakup szklanych drzwi do Kościoła. Koszt inwestycji to około 35 tyś. złotych. Inwestycja jest w zasięgu naszych możliwości finansowych.   

Wszystkim raz jeszcze składam serdeczne Bóg zapłać za obecność na Mszach św., i za złożone ofiary wspierające parafialny budżet. Wszystkich wiernych współtworzących naszą parafię obejmuje modlitwą.

 

TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      10 II – św. Scholastyka dziewica, siostra św. Benedykta, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

·      11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,