OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

  1. maja 2021 r.


1. Dziś Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.


2. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystości związane z 34 Pułkiem Piechoty. Obchody ze względu na pandemię ograniczą się do Mszy św. o godz. 10.00 w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów i złożeniem kwiatów.


3. Miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

Zgodnie z gorącym życzeniem Ojca Świętego, miesiąc maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem „Kościół modlił się nieustannie do Boga” o ustanie pandemii. Trzydzieści sanktuariów z całego świata poprowadzi modlitwę maryjną, Papież Franciszek rozpocznie ten maraton modlitewny 1 maja, a zakończy 31 maja.

W najbliższy czwartek 13 maja włączymy się szczególnie w maraton modlitewny poprzez nabożeństwo fatimskie – nabożeństwo majowe połączone z modlitwą różańcową. Zapraszam na wspólną modlitwę szczególnie Róże Żywego Różańca.


4. W tym tygodniu będziemy się modlili o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.


5. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zaś od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:


  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.