OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
12 lutego 2023 r.

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA VI NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ 12 lutego 2023 r.

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. 

Dzisiaj szczególnie modlimy się za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zgodnie z decyzją Biskupa Polowego po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

2. W poniedziałek 13 II na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową i wymianą tajemnic.

3.      We wtorek, 14 II wspominamy św. Cyryla i Metodego Patronów Europy, a także św. Walentego – biskupa i męczennika patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by obdarzali siebie szczęściem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

4. W minionym tygodniu zakończyłem się wizytę duszpasterską zwana kolędą w naszej parafii. Z tej okazji pragnę złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy otworzyli przede mną drzwi swych mieszkań, okazali życzliwość i więź z naszą personalną parafią oraz w rozmowie podzielili się swą, nie zawsze łatwą codziennością. W ciągu 27 kolędowych dni, odwiedziłem 364 gospodarstw domowych z 893 osobami należącymi do Parafii Ordynariatu Polowego. Przy tej okazji zebraliśmy na rzecz parafii 44.400 zł. Pozwoliło to spłacić zadłużenie parafii i jesteśmy 4.400 tysiące na plusie. 

Wszystkim raz jeszcze składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary wspierające parafialny budżet. Wszystkich wiernych współtworzących naszą parafię obejmuje modlitwą. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

14 II – św. Walenty – biskup i męczennik – patron zakochanych