OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ18 czerwca 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

NA  XI  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ 

18 czerwca 2023 r.


1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pan Jezus  codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.00,  w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 9.00.

3. W piątek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

4.     W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga.

5. Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować za udział w nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała, a szczególnie na zakończenie w „wiankowy czwartek”: dzieciom, które sypały kwiaty, Różom Żywego Różańca, funkcjonariuszom Straży Granicznej, ministrantom, lektorom, panu organiście i kościelnemu. Serdeczne Bóg zapłać


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,