OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
19 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  XII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

19  czerwca 2022 r.

 

1.      Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

2.     Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, do środy procesja po kościele. Natomiast w najbliższy czwartek 23 VI, na zakończenie oktawy, przynosimy do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

        Na zakończenie oktawy, w „wiankowy czwartek” bezpośrednio po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo czerwcowe, które zakończy procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. Zapraszam dzieci do udziału w procesji.

3.      We czwartek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

4.     W najbliższy piątek, 24 VI, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00

Zaś w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej  Maryi Panny

5.    Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w uświetnienie uroczystości Bożego Ciała, zarówno za przygotowanie ołtarzy jak i za udział w procesji: Przedstawicielom Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa RP, Różom Żywego Różańca, państwu Maziarczykom, dzieciom i rodzicom dzieci przeżywających I komunię św., dziewczynkom sypiącym kwiaty, żołnierzom z Roskoszy, funkcjonariuszom Straży Granicznej, panu kościelnemu, panu organiście i scholii, lektorom i ministrantom, wszystkim osobom, których nie wymieniłem. Serdeczne Bóg zapłać.

  

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 

·      21 VI  – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.