OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ25 VI 2023 r.

   OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 NA  XII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

25 VI  2023 r.

 

 

1.      Rozpoczynamy czas wakacji i odpoczynku. Wykorzystajmy go, także do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.  

 

2.      W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msza św. o godz. 17.00.

 

3.      W tym tygodniu przypada również sobota miesiąca. Przed wieczorna Msza św. modlitwa różańcowa, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.

 

 4.     W ostatnim czasie z grona naszych parafian pożegnaliśmy śp. Artura Kalinowskiego l. 46. Jego osobę i naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·      28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.

·      29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

 

 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę dobrej pogody i udanego, radosnego wypoczynku.