OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
26 VI 2022 r.

   OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 NA  XIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

26 VI  2022 r.

 

 

1.      Rozpoczynamy czas wakacji i odpoczynku. Wykorzystajmy go, także do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.  

 

2.      W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msza św. o godz. 17.00.

 

3.      W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Mszach św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi  w piątek od godz. 16.30.

 

 4.     W ostatnim czasie z grona naszych parafian pożegnaliśmy śp. Barbarę Wachulik l. 77. Jej osobę i naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·      28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.

·      29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

 

 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku.