OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
07 sierpnia 202 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  XIX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

                                                  07 sierpnia 202 r.

 

1.     Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.   

 

2.     We piątek 12 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego w naszym mieście. W programie: o godz. 12.00 Msza św. kościele o. kapucynów św. Antoniego przedwojennym garnizonowym i uroczysty Apel i Piknik Wojskowy na Placu Wolności z pokazem sprzętu. Serdecznie już zapraszamy.

 

3.        W sobotę na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową i wymianą tajemnic.

 

4.        W przyszły poniedziałek 15 VIII będziemy przeżywali uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.                                                                                 Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.00 

 

Wszystkim żołnierzom, pracownikom wojska, emerytom wojskowym i ich rodzinom składam najserdeczniejsze życzenia.