OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
08 sierpnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

08 sierpnia 2021 r.

  1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg.

  2. We piątek 13 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego w naszym mieście. W programie: o godz. 10.00 Msza św., uroczysty Apel i Piknik Wojskowy na terenie nowego obiektu koszarowego 23 Bialskiego Batalionu WOT z pokazem sprzętu. Serdecznie już zapraszamy.

  3. W tym dniu, także na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową i wymianą tajemnic.

  4. W sobotę w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

  5. W przyszła niedzielę 15 VIII będziemy przeżywali uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.00

Uroczystość odpustowa w parafii dziekańskiej przy ul. Długiej. Suma odpustowa o godz. 12.30 pod przewodnictwem ks. prałata Janusza Onufrejuka.

  1. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.

  2. W minionym tygodniu z grona naszych parafian pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Pawłowskiego, l. 68. Polećmy jego i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Wszystkim żołnierzom, pracownikom wojska, emerytom wojskowym i ich rodzinom składam najserdeczniejsze życzenia.