OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ16 lipca 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  XV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

16 lipca 2023 r.

 

1.            Dziś kolejna lipcowa niedziela, 15 w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus,  który mówi dzisiaj do  nas w przypowieści o siewcy, przypominając o ziarnie słowa, które pada na glebę naszego serca by przynosić plon.

2..       W sobotę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

3..    W przyszły wtorek 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie.

ogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii w niedzielę 23 lipca po każdej Mszy św. i we wtorek 25 lipca po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 

·      22 VII – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

·      23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.

 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku.