OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ23 lipca 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   NA  XVI  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  23 lipca 2023 r.


1.     Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.


2.     We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu. 


3.      We wtorek, także przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. 

Dzisiaj po Mszach św. błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii. 


4.     W środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NA


25 lipca – św. Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

25 lipca – św. Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

26 lipca – św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

29 VII – św. Marta, Maria i Łazarza


Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę dobrej pogody i udanego, radosnego wypoczynku.