OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
24 lipca 2022 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  XVII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

24 lipca 2022 r.

 

1.     Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

 

2.      Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

 

3.      Jutro także przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie.

Dzisiaj po Mszach św. ogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii.

 

4.      We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NA

 

·        25 lipca – św. Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

·        25 lipca – św. Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

·        26 lipca – św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

·        29 VII – św. Marta, Maria i Łazarza

 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę dobrej pogody i udanego, radosnego wypoczynku.