OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ30 lipca 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  XVII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  30 lipca 2023 r.

1.      Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym siedemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie. 

2.      We wtorek 1 VIII, przypada 79 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Uroczystości miejskie rozpaczną się o godz. 17.00 na Placu Wolności przy „Ścianie Straceń”.  W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. 

3.      We środę 2 VIII, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 VIII do północy 2 VIII. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

4.       W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Mszach św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. 

W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego sakramentu, adoracja i możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 16.30.

W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i różaniec od godz. 16.20.

5.      W niedzielę 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. 

6. W dniu 11 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego w naszym mieście. W programie: o godz. 8.30 Nabożeństwo w Cerkwi Prawosławnej Parafii Wojskowej, o godz. 11.30 Msza św. w naszym kościele. Apel i Piknik Wojskowy na terenie kompleksu koszarowego przy ulicy 61 Lotniczego Pułku Szkolno – bojowego z pokazem sprzętu. Serdecznie zapraszamy.

    W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 

1 VIII – Św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów

4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego