OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ06 sierpnia 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA  XVIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ 06 sierpnia 2023 r.

1.   Dziś w osiemnastą niedziele w roku liturgicznym przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

2.   W dniu 11 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego w naszym mieście. W programie: o godz. 8.30 Nabożeństwo w Cerkwi Prawosławnej Parafii Wojskowej, o godz. 11.30 Msza św. w naszym kościele. Apel i Piknik Wojskowy na terenie kompleksu koszarowego przy ulicy 61 Lotniczego Pułku Szkolno – bojowego z pokazem sprzętu. Serdecznie zapraszamy.

3. W przyszły wtorek 15 VIII będziemy przeżywali uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.                                                                                 Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.00  

Wszystkim żołnierzom, pracownikom wojska, emerytom wojskowym i ich rodzinom składam najserdeczniejsze życzenia.