OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
31 lipca 2022 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  XVIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

31  lipca 2022 r.

 

1.      Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2.      Jutro 1 VIII, przypada 78 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Uroczystości miejskie rozpaczną się o godz. 17.00 na Placu Wolności przy „Ścianie Straceń”.  W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

3.      We wtorek 2 VIII, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 VIII do północy 2 VIII. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

4.       W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Mszach św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi  w piątek od godz. 16.30.

5.      W sobotę 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

5.    W dniu 12 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego w naszym mieście. W programie: o godz. 12.00 Msza św. kościele o. kapucynów św. Antoniego przedwojennym garnizonowym i uroczysty Apel i Piknik Wojskowy na Placu Wolności z pokazem sprzętu. Serdecznie już zapraszamy.

 

    W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      1 VIII – Św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów

·      4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

·      6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,