OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 27 sierpnia 2023 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 NA  XXI  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

27 sierpnia 2023 r.

 

1.      Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków.

2.       We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie za Bożą prawdę.

3.    W piątek 1 września będziemy obchodzić 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.                                                                                                                                                 Centralne, miejskie obchody tej tragicznej rocznicy rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą św. w kościele św. Antoniego. Bezpośrednio po jej zakończeniu o godz. 11.15 przy Miejscu Straceń na placu Wolności odbędzie się apel poległych, złożenie wieńców i zapalenie zniczy pamięci.

3.        W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy: piątek i sobotę miesiąca. Po wieczornych Mszach św. odbędą się adoracje eucharystyczne.    

W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego sakramentu, adoracja i możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 16.30.

W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i różaniec od godz. 16.20.

W pierwszy piątek miesiąca zapraszam na spotkanie: dzieci klas IV, które, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. Serdecznie zapraszam.

4.         W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 19 maja 2024 roku. Zapisy dzieci i pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 09.00.

5.         W dniu 09 września będziemy w naszym garnizonie przeżywali Święto Wojsk Lądowych. W programie o godz. 9.00 Msza św. w naszym kościele, uroczysta zbiórka i od godz. 13.00. piknik wojskowy. Serdecznie zapraszamy.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;

·       29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie