OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ03 września 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  XXII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

03 września 2023 r.

 

 

1.        Dziś dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

 

2.        W piątek, 8 IX, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.                                           Msza św. o godz. 9.00 i 17.00.       

 

3.        W sobotę, 09 IX będziemy w naszym garnizonie przeżywali Święto Wojsk Lądowych. W programie o godz. 11.00 Msza św. w naszym kościele, uroczysta zbiórka i od godz. 13.00. piknik wojskowy. Serdecznie zapraszamy.

 

4.        W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 19 maja 2024 roku. Zapisy dzieci i pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 09.00.