OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
28 sierpnia 2023 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 NA  XXII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

28 sierpnia 2023 r.

 

1.      Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2.       Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

3.    We czwartek 1 września będziemy obchodzić 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.                                                                                                                                                 Centralne, miejskie obchody tej tragicznej rocznicy rozpoczną się o godz. 13.00 Mszą św. w kościele św. Anny. Bezpośrednio po jej zakończeniu o godz. 14.15 przy Miejscu Straceń na placu Wolności odbędzie się apel poległych, złożenie wieńców i zapalenie zniczy pamięci.

3.        W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy: czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Po wieczornych Mszach św. odbędą się adoracje eucharystyczne.                               Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 16.30.                                                                                           W pierwszy piątek miesiąca zapraszam na spotkanie: młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, a także dzieci klas IV, które, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. Serdecznie zapraszam.

4.         W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 21 maja 2023 roku. Zapisy dzieci i pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 09.00.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;

·      29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie

·      3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

 

 

ZYCZENIA Justyna 41 lat